Fotky z tábora 2011 [13 – 27.8. 2011]

 
Zápis z kroniky:

Den první

Dnes jsme přijeli do tábora. Hned jak jsme přijeli, vydali jsme se na chvojí, ale zastihl nás déšť. Tak jsme si udělali přestávku a pak zase na chvojí. Potom se Andrej pokusil udělat sluneční hodiny, nepovedlo se mu to ( samozřejmě ). Poté se nám ještě přihodily dvě nehody. Ruda se říznul svým kapesním nožem a Andreje pobodaly vosy.

Den druhý

Ráno jsme našli zprávu na týpíčku, kterou našel Dan. Pak jsme šli za nějakým křížem, na hledání jsme se ztratili jeden a půl hodiny. Potom byl oběd. Po obědě jsme šli hledat indície k pokladu. Když jsme hledali, přijel Pizíz s Leontýnou ( která za chvíli odjela ). Pak jsme šli hledat Drkačův hrob, u kterého byl poklad. Bylo to to 540 Mawů.

Den třetí

Dneska ráno jsme si koupili letenky do Havany na Kubu. Stálo nás to rovných sto Mawů. Když jsme se na Kubě vypravili za domorodci, potkali jsme kubánce, kterému Fidel znárodnil
úrodu tabáku. Museli jsme mu sehnat tabák a přitom se z nás stali opravdový dealeři tabáku. Prodali jsme mu ten matroš, dostali jsme 80 Mawů. Chtěl nám sice 
dát 20 Mawů, ale usmlouvali jsme to. Než jsem šli za kubáncem, Dan se strašlivě naštval, protože mu Ruda hodil do ohniště, i když to vlastně byla Danova vina. V tom největším lijáku utekl jenom v triku do lesa a nechtěl se vrátit ani když na něj Mithákši navolala. Podle mě měl dostat čepičku retardéra, ale nedostal nic. Tento den jsme měli hlídky.

Den čtvrtý

Dne 16.8.2011 jsme započali karneval. Dělo se to 16.8.2011. Daník měl podle mě pižfrděnýho papoucha. Andrej vypadal jako strom. Když Andrej přišel před porotu………porota řekla: „Jak se jmenuješ?“ Andrej: „Andrej“. Pak přišel mocný Šukanýr. Toho porota ohodnotila dne 16.8.2011 jako nejvtipnější! Potom přišel Šaman. A nakonec pája jako lesní víla. Měla na sobě pouze přírodní materiály. A byla ohodnocena jako nejekologičtější. To vlastně jěště není konec. Eště Ruda jako Štrašce lesa, ale když do něho foukl vítr už na sobě nic neměl, protože ta kůra nedržela.

Pizíz(cenzurováno)

Den pátý

Sydney

 

Měli jsme olympiádu, rozdělenou na tři základní části: Vybika vracečka, veverčí ocásky vracečka a střelba z luku. Vybika byla na dvě části a vítězem prvního kola se stal Adam a druhýho Ruda. Potom byly veverčí ocásky, byly na tři kola, vítězové byly Pizíz a Adam (Pizíz 2x). Potom byly hry mimo olympiádu, první byl tr pa slík. Potom byla dotyková baba, při níž byl Dan vyloučen ( vyloučil se sám ). Potom za něco dostal trest a celý zbytek dne seděl v kuchyni. V době poledního klidu na stole byly houby a Iléwin se zeptala Rudy co to jsou za houby. Ruda odpověděl „Hmm… nevím co to je, ale každopádně je to jedlý!!“. Potom mohla pokračovat olympiáda, střelba z luku. Střílelo se na terč: ( deset, dvacet, padesát, sto ) které číslo jsme trefili, tolik Mawů jsme dostali ( šedesát bodů ).

Večer na pou jsme zhasli olympijský oheň ( petrolejovou lampu ), no a to byl konec dne.

 

Den šestý

Ráno jsme do Dakaru. Tam jsme jeli relly Dakar. První etapa se jela nejvíce do kopců. Tam zvítězil tým Reap ( Adam, Pája, Ruda ) a naopak prohrál tým Peat ( Dan, Pizíz, Andrej ) . Druhá etapa se konala kolem celého tábora. Tam naopak vedl tým Peat. Na svačinu přijela Leontýnka. Následovalo zdlouhavé přivítání. Pak jsme šli konečně na svačinu. K svačině byla buchta. Pak jsme konečně jeli třetí etapu a  u týmu Peat se musel vyměnit řidič ( kvůli váze ). Tam saze vedl tým Reap. Po dokončení druhé etapy jsme šli hrát hry. Nejdřív jsme hráli hru evoluce. Tam pokaždé vyhrál Adam. Pak jsme hráli zvířátka ze skoro celého lesa. Nejdřív se zneškodnil první lesák a navíc úplně sám píchla ho vosa. Druhého lesáka zneškodnil Dan. Lesák totiž kvůli němu spadla a přestal lovit. Pak jsme jeli čtvrtou etapu a za volant musel Daniel za tým Peat. Ale tým Peat stejně prohrál. Pak bylo pou a šlo se spát.

 

Den sedmý

Bomba v letadle

1.část dne

Ráno jsme se probudili v letadle a Daník našel bombu a my jsme jí museli zlikvidovat. Nejdřív jsme museli jít k inity a vyluštit šifru, abychom mohli zničit tu bombu. Vyluštili jsme, že máme  jít ke starému sněmovišti. Tam jsme zjistili, že u týpíjovek je další šifra ta nám nešla, po dlouhých hádkách Andrej na to přišel. Tam jsme se dozvěděli, že vlastně nevíme jak to luštit. Tak jsme si šli vychladit hlavy až na Andreje a na Adama, ty zjistili že předchozí šifře jsme vynechali řádek. A tak jsme nakonec tu bombu před bouchnutím zneškodnili.

2.část dne

Ráno nám náčelník rozdal rukavice na zabíjení a lístečky a na těch bylo napsáno koho právě máme zabít, hráli jsme totiž mafiány. Většinu zabila Mithákši, ale vyhrál Andrej.

To byla celodenní hra.

 

Leontýnka

 

Den osmý

Peking

Ráno jsme dostali za úkol vyrobit si čínské hůlky. Trvalo nám to dost dlouho a dostkrát se nám to nepovedlo, ale nakonec se nám to povedlo. Větší problém byl se najíst. Oběd byl sice dobrý, ale moc nám to s těma hůlkama nešlo. Odpoledne jsme hrály kohoutí zápasy. Večer byly hlídky. Za celou moji hlídku se nic nestalo.

 

Den devátý

Peking

Ráno na pou nám Átayela řekl, že si máme postavit pevnost ( čínskou zeď ). My jsme si však postavili jednu hlavní a dvě vedlejší. Měli jsme šiškovou válku. Átayela přišel dvakrát, ale my jsme ho odklidili. Pak si přivedl pomocníky Karla a Okíyu. Zvítězili jsme. Potom přišli všichni z tábora a šli na nás. Prohráli jsme a Iléwin nám vzala vlajku.

Pak byl oběd. Po poledním klidu jsme hráli hry. Večer jsme hráli bang, pak byla pou a šli jsme spát.

 

Den desátý

Opět Peking

Ráno jsme se probudili ( jako vždy ), ale dozvěděli jsme se, že půjdeme do Petrovic ( jupí ). Tam jsme nakoupili a šli jsme se tam vykoupat do bazénu. Bazén byl celkem špinavý ( dokonce v něm byla ryba a splešťule ) , ale na veřejný bazén byl poměrně čistý. Koupali jsem se tam cca do 4 hodin odpoledne. Pak nás Wakanteča odvezl do tábora.

 

Den jedenáctý

Irkutsk

Tento den jsme vyráběli elektro-energiji. Hledali jsme uran ( postříbřené šišky ). Ale předtím jsme snídali. Služba nám udělala padesát rohlíků. Átayela „Mám šestej rohlík….sedmej…..osmej“. Potom co došli rohlíky Pizíz a Adam začali stavět elektrárnu a zbytek začal těžit uran. Až všechno bylo hotovo začli jsme štěpit atomy ( pálit šišky ), ale nepovedlo se nám spustit reakci ( oheň nám vyhasl ), ale slunce svou chemickou reakci spustilo pro dnešek tak dobře, že nebylo téměř možné opustit stín. Skoro celou dobu jsme hráli Bang. Večer na pou nám Čanku hrál na kytaru. Potom nám dali letenku do Prahy.

Pád

Kolem půl druhé se náš letoun Tupolev 154 zřítil do lesa. My jsme měli štěstí , vyskočili s padákem, pak jsme se hledali po lese a až jsme se našli, šli jsme spát.

 

Den dvanáctý a třináctý

Výprava do Novosibirsku

Druhý den po pádu jsme šli hledat letiště. Šli jsme na Keple! Tam jsme přespali. Večer začalo pršet a ráno jsme byli všichni mokrý. Ráno jsme to zabalili. Volali jsme Čankovi, aby nás odvezl, ale nebral to. Tak jsme šli domů péšo. Když jsme přišli pověsili jsme věci a Átayela šel spát a mi jsme odpočívali do konce dne.

 

Pizíz

 

Den čtrnáctý

Sucho a poslední den

Když jsme se probudili, tak jsme stávali v suchých spacakách. Po snídani byla pou a tam jsme se dozvěděli že konečně letíme do Prahy a taky že skoro celý den budeme hrát hry.

1.hra Hututu

2.hra Středověk

3.hra a kdo chtěl tak hrál Bang

 

Skončili jsme hry, protože bylo šílené vedro. Na večer přijela návštěva. Přijeli rodiče Átayely a Pizíze. Stmívalo se víc a víc a pak jsme šli na staré sněmoviště. Když jsme si sedli tak jsme se museli postavit a Čanku rozdělal oheň třením dřev. Na to jsme spívali a když jsme rozdali tawakin a udělali, vyřešili věci který jsme měli, tak jsme šli spát.

 

Leontýnka